اعتماد شما، اعتبار ماست

09128893157 -33914990

بیمه نامه حوادث انفرادی

    شرکت بیمه ایران، با توجه به فعالیت های روزانه و مشاغل افراد، بیمه های گوناگونی را جهت رفع نگرانی از وقوع حادثه در لحظه های زندگی ارائه کرده است. همه ما در زندگی عضو گروههای مختلفی همچون دانش آموزان، دانشجویان، ورزشکاران، کارگران، کارمندان و ... هستیم. بیمه های حوادث با در نظر گرفتن ریسک حادثه در هر گروه، قابل ارائه به اشخاص گوناگون میباشد.

   بیمه نامه حوادث انفرادی، برای پوشش حوادث و وقایع ناگهانی میباشد که میتواند منجر به جرح، نقص عضو، ازكارافتادگي و يا فوت فرد شود و ممکن است در زندگی هر فردی رخ دهد. بیمه سامان شما و خانواده تان را در قبال این خطرات و حوادث حفاظت می کند. شما میتوانید اين بیمه نامه را براي خود و يا افرد خانواده خود با سرمايه مشخص براي مدت يک سال خريداري نمايند. بيمه‌نامه حوادث انفرادي در تمام مدت 24 ساعت شبانه روز و در تمام نقاط دنيا معتبر مي‌باشد.

 

پوشش های این بیمه نامه عبارتند از :

   1-  فوت ناشي از حوادث مختلف مانند خفگی ، غرق شدن ، برق گرفتگی و ...
   2-  مسمویت غذایی و یا مسمویت شیمیایی
   3-   صدمات بدنی ناشی از تاثیر اسید و یا هرگونه ماده خورنده دیگر
   4-  پیچیدگی یا پاره شدن عضلات و رگها
  5- ابتلا به هاری، کزاز و سیاه زخم
   6- نقص عضو و از كارافتادگي كامل و دائم ناشي از حادثه (كلي و جزئي)
   7- هزينه‌هاي پزشكي ناشي از حادثه
   8- پوشش حوادث خانواده

 

حق‌بيمه در اين بيمه‌نامه بر اساس طبقه شغلي اكثريت افراد (75% افراد) تعيين مي‌گردد و جهت تامين اين منظور 5 گروه شغلي از كم‌خطرترين تا خطرناك‌ترين شغل تعيين مي‌شود كه جدول نرخ آن به شرح زير است:

  • طبقه يك: اين طبقه شامل اشخاصي است كه داراي كار اداري و دفتري و همچنين افرادي كه در دفتر كار خود به عرضه خدمات مي‌پردازند، مي‌گردد.
  • طبقه دوم: افرادي كه علاوه بر استفاده از نيروي فكر با دستشان نيز كار مي‌كنند ليكن كار آنها با ماشين‌آلات صنعتي نخواهد بود؛ مانند پزشكان، عكاسان و انبارداران.
  • طبقه سوم: افرادي متخصص يا نيمه متخصص كه معمولاً با ماشين‌آلات و ادوات صنعتي كار مي‌كنند؛ مانند كشاورزان، رانندگان وسائط نقليه سبك و كارگران ساختمان.
  • طبقه چهارم: افرادي كه با ماشين‌آلات و ادوات صنعتي پرخطر كار مي‌كنند و يا نوع كار آنها پرخطر مي‌باشد؛ از قبيل كارگران صنعتي غير ماهر، پرس‌كار فلزات، دكل‌بند و ماموران آتش نشاني
  • طبقه پنجم: افرادي كه در فعاليت روزمره خود با بيشترين خطر روبرو هستند؛ از جمله خلبانان و كارگران معادن زيرزميني

    

نكته مهم در بيمه نامه هاي حوادث آن است كه سرمايه هزينه پزشكي نمي تواند از %10 سرمايه فوت و نقص عضو بيشتر باشد.


سقف سني در اين نوع بيمه نامه ها 75 سال بوده و براي بيمه شدگان بالاتر از 75 سال به ازاء هرسال %10 حق بيمه اضافه از بيمه شدگان اخذ مي گردد. در اين نوع بيمه نامه معاينات پزشكي براي بيمه شدگان وجود ندارد. اما اعمال مديريت ريسك بر عهده مديران و روساي شعب مي باشد.

 

با توجه به شرايط مندرج در بيمه نامه ممكن است خطرات در يكي از سطوح ذيل مورد پوشش قرار گيرد:

   در بيمه نامه هاي حوادث علاوه بر خطرات فوق خطرات اضافي نيز پوشش داده مي شود براي مثال يك خلبان كه طبقه 5 مشاغل و نرخ 3 مي باشد و فعاليت ديگري مانند سواركاري انجام مي دهد فعاليت دوم را از طبقه اول و %20 حق بيمه اضافي محاسبه و منظور مي گردد. همين طور در بيمه نامه گروهي براي يك شركتي كه برخي از پرسنل آن موتورسوار مي باشند نيز خطر اضافي منظور مي گردد.


هر بيمه شده مي تواند دو نوع درخواست بيمه نامه داشته باشد.

  1. غرامت فوت و نقص عضو
  2. غرامت فوت و نقص عضو به همراه هزينه پزشكي